Kuressaare

Oma asukoha, turvalisuse ja hoolitsetud linnapildi tõttu on Kuressaare hinnatud reisisiht nii eestlaste kui välismaalastest külaliste hulgas. Kesklinn on säilitanud oma miljöö ajast, mil seda kutsuti “Liivimaa väikelinnade pärliks”. Eesti üht populaarsemat turismikeskust külastab igal aastal tuhandeid inimesi. Siinseid olulisemaid vaatamisväärsusi on 13. sajandist pärinev Kuressaare piiskopilinnus, mida ümbritseb liigirikas linnapark, mis asub otse üle tee festivali toimumis kohast. Kuressaare linnakeskus on aga ajalooliselt väärtusliku vanalinna arhitektuuriga kaitseala, kuhu kuuluvad klassitsistlikus stiilis ühe- ja kahekorruselised hooned.
Saare Hafla tantsijate jaoks on Kuressaare juba 6 aastat olnud suurepärane koht enda laadimiseks enne kiiret jõulu hooaega.

Täpsem info Kuressaare kohta SIIN 
Täpsem info Saaremaa kohta SIIN

---

Kohale jõudmiseks on kolm võimalust: lennukiga, autoga või bussiga.

* Lennuk on pealinnast tulemiseks kõige kiirem viis, Tallinna Lennujaamast otse Kuressaare Lennujaama. Sealt edasi on võimalik võtta takso. www.airlink.ee


* Autoga tulekuks peab arvestama Tallinnast tulles 3-4 tundi ning kasulik oleks broneerida autole koht praamil www.praamid.ee. Mandrilt tulles on suunaks Virtsu-Kuivastu.


* Bussiga ei ole vaja muretseda millegi pärast- istud Tallinna Bussijaamas (või mujal) bussile ja sõidad otse Kuressaarde, vahepeal saab teha meie uutel praamidel ka pooletunnise kohvi pausi. Bussipiletit ostes ei pea eraldi praamipileti pärast muretsema. Bussijaamast võib ilusa ilma korral teha veerand tunnise jalutuskäigu läbi kesklinna või võtta takso. Otsi sobivaid liine ja väljumisaegu siit: www.bussipilet.ee