Festivalist

Festival Zafla Fest on Kuressaares toimuv nelja päevane rahvusvaheline tantsufestival, kus tutvustatakse erinevaid idamaise tantsu stiile, pakutakse kahel õhtul põnevaid tantsukontserdi-konkursi elamusi, tutvustatakse läbi bazaari head saaremaist toodangut ning kutsub sügisel Saaremaale puhkama.

Festivali sihtgrupiks on tantsijad saarelt, mujalt Eestist, kui ka teistpoolt piiri. Programm ja festivali passid on kokku pandud nii, et oleks tegevust algajatele ja edasijõudnud tantsijatele. Oma teadmisi tulevad jagama oma ala professionaalid, seal hulgas ka artistid välismaalt. Festivali raames toimub lisaks haflale ja konkursile ka saaremaine bazaar, kursused, foorum ja bootcamp (edasijõudnud tantsijatele). Lisaks loodetakse pakkuda uusi kogemusi ka kohalikele, sest festivali kavas on olemas algajatele sobilikud trennid. See on suurepärane võimalus esmakordselt proovida stiile ning ehk tulevikuks ka leida endale sobilik.

Rahvusvahelisi tantsufestivale ei toimu Saaremaal just tihti, ning lisaks on Zafla Festi eripäraks veel ka toimumispaik, Eestis pole varem ükski idamaise tantsu festival toimunud hotellis, kus toimuvad nii kursused, õhtused üritused, kui ka majutus ja toitlustus. Festivali partneriks on Saaremaa SPA Hotellid.


Festivali eellugu
Saare Hafla on alguse saanud 2011 aastal, mis ajaks oli Saaremaal tegutsemas juba mitmeid idamaise tantsu gruppe. Ning selleks, et tutvustada põhjalikumalt seda eksootilist kultuuri, kohalikele tantsijatele kui linnarahvale, otsustati korraldada esimene idamaine pidu ehk hafla. Ürituse õnnestumine esimesel korral andis julgust jätkata ning tänaseks on hafla toimunud juba viis korda Arensburg Lounge Muusas. Üritus on viie aasta vältel olnud pidevas arengus, tasapisi on lisatud haflale omaseid toite ja toiminguid. Igal aastal oleme kutsunud ka uusi professionaalseid tantsijaid väljaspoolt Saaremaad, et tutvustada idamaise tantsu erinevate stiilide tehnikaid ja hoida ürituse taset. Saare Hafla on hulgaliselt fänne kogunud mandril ja üritusel tantsijatest puudust ei ole olnud, olgugi, et sõit saarele on kulukam kui osalemine mandri üritustel, üheks ahvatluseks on ehk olnud ka mini-puhkus Kuressaares.


Saare Johara (kalliskivi) toimus esmakordselt 2013. aastal, see oli idamaisetele harrastajatele suunatud konkurss, mille pea-eesmärgiks oli anda uutele tantsijatele esmakordne esinemise ja võistlemiskogemus. Muidugi krooniti ka esimene Saare Johara. 

Peale pisikest pausi otsustati, et kui tulla tagasi, siis ikka suurelt! Ning 2016 aastal Saare Hafla ja Saare Johara üheskoos tulid tagasi ja ka uues kohas- a la carte restoran Nauticas. Ühe õhtu jooksul toimus nii palju, et järgmisel päeval kulus kõigile ära üks lõõgastav spa päev- õnneks toimuski üritus spa hotellis!
"Rohkem kursusi", "korralik afterparty", "võiks kesta kauem"... selline tagasiside andis ainult ühe võimaluse korraldajatele- teha esimene idamaine festival Saaremaal!


Vaata, mis on eelnevatel aastatel toimunud: http://saarehafla.webs.com/